Petje

Učiteljica: KREVS Maja

K pouku petja vpisujemo učence praviloma po dopolnjenem 16. letu starosti, ko je mutacija večinoma že zaključena. Na urah petja se ukvarjamo s pravilnim dihanjem, postopnim razvijanjem opernega nastavka, razločno artikulacijo besedil, primernim obnašanjem na odru in interpretacijo pesmi. Naše delo vključuje predvsem različne vokalize, stare italijanske arije, nemške klasične pesmi in slovenske samospeve ob spremljavi klavirja.

Nižja stopnja petja traja štiri leta, najuspešnejši pevci pa imajo možnost še dve leti izobraževanja na višji stopnji, kasneje pa lahko nadaljujejo s študijem solopetja na srednjih glasbenih šolah, konservatorijih in akademijah doma in v tujini. Redno pripravljamo razredne nastope, se udeležujemo nastopov glasbene šole in drugih prireditev v občini.